منابع کارشناسی ارشد

یکی از مهم ترین رموز موفقیت یک داوطلب آزمون کارشناسی ارشد ، استفاده از منابع مفید و جامع در عین حال مختصر  می باشد. دایره گسترده منابع ارشد باعث سردرگمی و در نهایت گمراهی و عدم نتیجه گرفتن داوطلبان در این امر می شود.

مطالعه كتاب‌هاي مرجع اگر چه بسيار مفيد و ضروري است اما براي آمادگي در آزمون کارشناسی ارشد داراي معايبي است كه به گوشه ای از آن اشاره می کنیم:

حجم اين نوع كتاب‌ها با توجه به مطالب مفيد آنها براي آزمون مناسب نيست. چرا كه در کتاب های مرجع اکثرا به آموزش مفاهيم، اثبات قضايا و بعضاً آوردن مو غير ضروري که در آزمون کاربردی ندارد تكيه شده و تعداد سئوالات با پاسخ، براي تمرين دانشجويان كم است و بعضاً پاسخ را به عهده خواننده گذاشته‌اند که هر داوطلب با میزان سطح برداشت خود از مطالب مطالعه شده به نتایج متفاوتی خواهد رسید.

در اين نوع كتاب‌ها روش‌هاي تستي و سريع جهت پاسخگويي به سئوالات آزمون ارشد، وجود ندارد.

مطالب بعضي از اين كتاب‌ها به دليل ترجمه گزينشي نامفهوم به نظر مي‌رسد و خواننده نمي‌تواند ارتباط لازم را با كتاب برقرار كند.

دلايل ذکر شده  و برخي علل ديگر نیاز به مطالعه يك كتاب جامع و خوب را براي ما ضروري مي‌سازد.

البته نباید کتاب های مرجع را از ذهن خارج کرد بلکه باید با حذف نکات منفی و برجسته نمودن مطالب مفید آن ، چکیده ی محتوا در کتب تالیفی برگرفته از منابع اصلی و منطبق با کتب مرجع را مطالعه نمود .

منابع آزمون کارشناسی ارشد  اگر به درستی انتخاب شوند ، اولین قدم صحیح در مسیر حرکت به سوی قبولی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد است.

استفاده از تجارب نخبگان و رتبه برترها می تواند راهکار مفیدی باشد اما بهترین راه نیست!

شرایط فردی هر داوطلب نسبت به سایرین متفاوت است ، باید تمام جوانب را سنجید ، راهنمایی و مشاوره گرفت سپس با توجه به ظرفیت های خودمان نسبت به آمادگی برای آزمون اقدام کرد .

البته از نقش آزمون های آزمایشی نباید گذشت ، آزمون های آزمایشی برای محک زدن میزان آمادگی داوطلب نقش مهمی دارد

برای اخذ مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید .

جهت مشاهده و تهیه ی بهترین منابع آزمون کارشناسی ارشد کلیک کنید